img

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Hizmet Garantisi


Yer Bilişim'e yapılan Web hosting ödemelerinin geri iadesi BULUNMAMAKTADIR.

Geri iade politikamız Lisans, Yazılım, Domain SSL hizmetleri haricinde tüm ürünlerimizde aynıdır. Kullanım hesaplaması sonrası kalan tutar iade sürecine işlenir.
7 gün ğara İade garantisi çerçevesin de geri ödemeler 3 iş günü içerisinde yapılır.

Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri de , barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır.


Ödeme
Yer Bilişim sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki veya sonrası iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.

Yer Bilişim müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup, ödeme tarihi üzerinden 1 saat geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır. Hizmet durdurulmasını takip eden 3 gün içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri soguk olarak beklemeye alınır akabinde web cari işlemleri veri tabanımız üzerinden askıya alınır. ( Bir sonraki hizmet alışında otomatik bir şekilde aktifleştirilir.

Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.


Alan Adları
Yer Bilişim üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.

Yer Bilişim alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir. Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri sorumlu tutulamaz.


Sistem Kullanımı
Yer Bilişim sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler.Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

Bu tür bir durumda Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir. Bu tür durumlarda Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir. Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.


Yedekleme
Yer Bilişim, sagladıgı hizmet içerisinde bulunan müsteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden dogabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müsteriye aittir. Yer Bilişim müsterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım islemine tabi tutacaktır. Buna ragmen Yer Bilişim hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı olusabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Yer Bilişim sorumlu degildir. Verilerin yedeklenmesi sözlesme metninde aksi belirtilmedigi sürece müsterinin sorumluluğundadır.


Yasadışı Kullanım
Yer Bilişim'e ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez. Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma ve tespiti sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.


Kısıtlamalar
Tüm hizmetlerimizde izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler aşağıda belirtilmiştir;

● IRC Scriptler ve Botlar

● Proxy Scriptler ve Anonymizerlar

● Korsan Yazılım ve Warez

● AutoSurf, PTC, PTS ve PPC siteleri

● Hacking amaçlı kullanılan IP Scannerlar

● Bruteforce Programları, Scriptleri ve Uygulamaları

● Mail Bombers, Spam Scriptler ve Mailer Pro

● Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı

● Adult, Erotik, Adult Hikaye ve Video gibi her türlü içeriğe sahip siteler

● Escort, jigolo siteleri gibi arkadaşlık ve bu içeriğe sahip olan tüm siteler

● Piyango ve Kumar Siteleri

● MUD'lar, RPG'ler ve PBBG'ler

● Hacker siteleri odaklı arşiv programları

● Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri

● Blockchain - mining, bitcoin, litecoin ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla yapılan her türlü mining işlemleri


Tehdit - Tehlike
Yer Bilişim servislerini kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü obje, materyal ve dosyanın sorumluluğu müşteriye aittir. Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.


Sahtekarlık
Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir materyal ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.


Hile
Yer Bilişim servislerini kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler “dolandırıcılık” olarak adlandırılıp, gerekli “yasal işlemler” uygulanır.


E-posta ve Spam Haber
Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. Spam Kullanmak; özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak ” kesinlikle ” yasaktır!


Erişim
Yer Bilişim servislerini ve adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.


Marka Gizlilik İlkelerinin İhlali
Yer Bilişim servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin ve şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır.


Kişisel Verilerrin İşlenmesi
Yer Bilişim servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır. Hiçbir şekilder Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri kesinlikle sorumlu tutulamaz.


Güvensiz Davranış
Yer Bilişim Hosting servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi ve işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.


Virüs Dağıtım
Kasıtlı olarak barındırılan virüs, şahısların ve firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek, olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların, dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.


Tescilli (Lisanslı) Yazılımlar
Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulma sebebidir.


Site İçeriği
Yer Bilişim sunucularında barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına uygun olmak zorundadır. Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar. Ayrıca yasadışı yayın yapan web site veya sunucunun yedeğini teslim etme sorumluluğunda değildir.


Sunucu Kullanımı
Yer Bilişim tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur. Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri yetkililerine karşı uygunsuz, ahlaksız, saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.


Sunucu Yönetimi
Yer Bilişim sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu web hosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir. Tüm Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda Yer Bilişim Yazılım Ve Teknoloji Hizmetleri hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.